yükleniyor

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu, google optimizasyonu yada SEO Hizmeti olarak adlandırılan hizmet; Web Sitesi Tasarımınızın Arama motorlarında daha ön planda listenebilmesi için bazı tekniklerin uygulanması gerekmektedir.Bu tekniklerin uygulanması işi ise SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu olarak adlandırılır. SEO ile google arama motoru ilk sayfasında ilk sırda çıkma hizmeti aynı değildir.Şöyleki bu konuda sadece belirli bir bütçe ile paralı reklam verilebilmekte ve bütçeye bağlı olarak reklam alanında ilk sıralarda listelenebilmek mümkündür. SEO hizmetinde ise tamamen yapılan hizmete bağlı olarak arama motoru tarafından reklam olmadan listelenme anlaşılmalıdır.


SEO , yada arama motoru optimizasyonu hizmeti için farklı tarzlar olsa da temelde web sitesi tasarımınızda yapılması gereken işlemler bellidir.SEO hizmeti kapsamında arama motoru tarafından önerilen işlemler yapılarak SEO hizmeti vermekteyiz. e-ticaret için varsa ek içerik yada içerik düzenlenmesi yapılmakta ve genellikle alınan sonuç kalıcı olmaktadır. Yapılan çalışmalarda başarı için web sitesi kod yapısı, URL yapısı da arama motoru uyumlu olmalıdır. 

SEO açısından bir farklı kriter ise web sitesi Page Rank değeridir. Page Rank değeri için Page Rank değeri 6 olan kendi web sitemizden link vermekteyiz.

Arama motoru Optimizasyonu ( SEO ) çalışmasını web tasarımı çalışması için, e-ticaret siteleri için ve hazır web sitesi için yapmaktayız.Özellikle e-ticaret siteleri için büyük önem arz eden arama motoru optimizasyonu url yapısı ve genel tasarım öğelerini de kapsamaktadır.

Arama Motoru Optimizasyon Metodları

Optimizasyon sürecine ilişkin aşamaların bazıları şunlar olabilir:

     W3C geçerlemesi
    
 LSI tekniği ile eşdeğer içerikli kelimelerin içeriğe yansıtılması
    
 Sayfalara uygun başlıklar seçilmesi(Title)
    
 robots.txt dosyasının kullanımı
    
 Meta etiketlerin kullanımı
    
 İçeriğin özgün olması ( başka sitelerden kopyalanmamış olması)
    
 Site-içi dolaşımının düzenlenmesi
    
 Sitenin içeriği ile alakalı başka sitelerden bağlantı toplanması
    
 Sitenin seçilen anahtar kelimelerinin site içeriğindeki yoğunluğunun belirlenmesi
    
 Arama motororu örümceklerinin siteyi daha hızlı taraması için site haritası oluşturmak
    
 İlgili anahtar kelimeleri kalın veya italik gibi özellikler kullanarak önplana çıkarmak
    
 Tablo düzeni ile tasarlanmamış,CSS tabanlı sitelerin oluşturulması

Web sitelerinin arama motoru optimizasyonu ile sadece kendi ili veya bölgesinde yapılan aramalarda üst sırlarda listelenebilmesi sağlanakmatdır. Web sitenizin tüm bölgelerde üst sıralarda listelenebilmesi için LOKAL SEO çalışması ypılmalıdır. Lokal Seo, web sitenizin farklı bölgelerde de arama motorlarında üst sıralarda listenmesini sağlamaktadır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!